Pavla a Ondra
Vrtbovská zahrada, 10. června 2006
Pavla a Ondra
Vrtbovská zahrada, 10. června 2006

Svatební dary

Možná se již velmi těšíte, jak nám o svatebním dnu potřesete pravicí, a tuto radost vám kalí jen jediný problém: co jim mám jen dát jako svatební dar? Radujte se! Mysleli jsme na všechno a po přečtení následujících řádků se váš problém vyřeší a vy budete moci opět klidně spát :-)!

Pravidlo č. 1

Pokud nechcete, nemusíte nám dávat nic. Darem bude už vaše přítomnost!

Pravidlo č. 2

Nic užitečného nepotřebujeme.

Jelikož spolu již 5 let bydlíme (ten čas ale letí...), máme domácnost zařízenou prakticky dokonale a nic zásadního (nádobí, příbory, ručníky, kuchyňské spotřebiče apod.) nám nechybí. Nepřemýšlejte tedy o tom, co by se nám hodilo, ale spíše, co by nám mohlo udělat radost - a to může být i maličkost - viz pravidlo 4. Samozřejmě dárky typu nové auto, větší byt či zasklení lodžie určitě nepohrdneme :-), to už je na vás.

Pravidlo č. 3

Dejte nám něco malého a milého.

CD nebo DVD
Máme rádi prakticky všechny styly, respektive svým naprosto rozdílným vkusem pokrýváme celé spektrum hudebních žánrů, od vážné hudby (Ondroušek) přes muzikály a filmovou hudbu (Pavlínka) po oldies nebo písničkáře jako Navarová, Hlas, bratři Ebenové (Pavlínka i Ondroušek). Takže, jak vidíte, nelze udělat chybu :-). Pokud přesto váháte, klidně se zeptejte.
Kniha do rodinné knihovny
Knihy nemáme skoro žádné, takže pokud si myslíte, že by se nám mohla líbit třeba nějaká encyklopedie nebo že v žádné rodině nesmí chybět klasika ta a ta, neváhejte :-)! Pokud byste nám chtěli darovat beletrii, Pavlínka má ráda například Dicka Francise, Betty McDonaldovou, Stefana Zweiga nebo Ericha Segala, Ondroušek čte jenom manuály a pochybné návody, jak žít a myslet lépe (zrovna má rozečtené Koukolíkovy Základy stupidologie).
Obraz nebo fotografie
Nějaký pěkný "olej" (třeba krajinka) by se určitě hodil! Poslední dobou jsme se zamilovali i do velkých fotografií - přírody, lidí... Tyhle dárky asi sice nepatří do kategorie "malé a milé", protože jsou cenově ve vyšší třídě, ale proč je sem nenapsat, že ;-), člověk nikdy neví. Než se ale rozhodnete pro dílo rozměru Mony Lisy, vězte, že bydlíme v 1+1, které je spíše 1+1/2 :-).

Pravidlo č. 4

Dejte nám zážitek, třeba:

  • Lístky na koncert (jakékoliv hudby, viz pravidlo 3 :-) nebo operu/balet/divadlo
  • Předplatné na plavání/squash/aerobik/masáže/saunu
  • Poukázku do restaurace/coctail baru

Rádi půjdeme s vámi :-).

Bereme ale i romantický víkend/týden v ..., let balónem nebo exotickou dovolenou!

Pokud je třeba pro váš dar zvolit fixní datum, doporučujeme časovou dispozici prokonzultovat s námi, nebo s nevěstiným svědkem - vymámí z nás potřebné, aniž by zkazil překvapení :-).

Pravidlo č. 5

Pro ty, kdo se nepoučili z pravidel 1-4.

Pokud vám to prostě nedá a MUSÍTE nám koupit něco užitečného, jinak budete mít celou svatbu zkaženou :-), se sebezapřením zveřejňujeme následující seznam:

  • Osobní váha
  • Další sklo do soupravy, z níž máme vinné, koňakové sklenky a sklenky na šampaňské (foto 1)
  • Zahradní křeslo. Máme již jedno (foto 2) a další stejného komfortu by nám ušetřilo hádky o něj při vyhřívání se na balkóně :-).
  • Povlečení ScanQuilt - jedno máme (foto 3), ale hodila by se nám k němu ještě jedna prodloužená peřina (pro Ondrouška). Pokud byste chtěli koupit jiné, tak ne tohle (foto 4) (to už máme v obou délkách), ale nějaké úplně jiné. Nejlépe jednu soupravu normální délky a jednu s prodlouženou peřinou :-). Že si ale vymýšlíme? Ale s velkým sebezapřením ;-).

Pokud nám chcete darovat některou z těchto věcí, kontaktujte prosím nás nebo nevěstina svědka (viz kontakty), vyškrtneme ji ze seznamu. Můžete na ni přispět i částečně (viz pravidlo č. 6).

Pravidlo č. 6

Poslední záchrana.

Neoslovilo vás nic z předchozího seznamu? Můžete nám dát i finanční injekci jakékoliv intenzity, která může posloužit i na konkrétní, vámi vybraný účel (např. na svatební cestu či praktickou věc z pravidla 5). Pokud by vám obálka připadala příliš obyčejná, existují i různé zajímavé alternativy :-).

Explorer is a crap Explorer vykresluje stránky špatně. Podstatně méně chyb má například Firefox. Firefox - The browser you can trust